+420 777 814 103

Pro zákazníky


Často kladené dotazy (FAQ):

Připravili jsme pro Vás odpovědi na nejčastěji kladené otázky. V případě, že byste nenašli odpovědi, neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem.

Jsou bytové domy na DLOUHÉ LOUCE připraveny na povodně? Leží přeci jen hned na břehu Vltavy…

Zkušení autoři projektu na DLOUHÉ LOUCE mysleli samozřejmě také na možnost rozvodnění Vltavy. Přízemí domu, ve kterém jsou parkovací stání, je proto umístěno nad hladinou stoleté vody. Území výstavby se nachází mimo aktivní zónu záplavového území v Českých Budějovicích i přesto, že se objekt nachází v těsném sousedství řeky Vltavy. I přesto zde zvolili architekti sloupové řešení přízemních prostor – to dovoluje při případném zaplavení volný průtok vody, aniž by napáchala větší škody.

Nebude budoucí obyvatele domu obtěžovat hluk z blízké Mánesovy ulice nebo z ulice Na Dlouhé louce?

Již při přípravě architektonického řešení pracovali autoři projektu s detailními hlukovými mapami. V žádné z bytových jednotek proto nehrozí, že by byly jakkoli překročeny přísné hlukové normy. Obavy z hluku nejsou namístě také proto, že:

 • vnitřní dispozice všech bytů jsou zvoleny tak, aby obytné místnosti byly situovány směrem ke klidové zóně kolem řeky Vltavy (směrem k zimnímu stadionu a historickému centru města); směrem k sousedním komunikacím směřují technická zázemí bytů a domovní chodby;
 • zájemcům o koupi nemovitosti mohou v případě zájmu předložit realitní kanceláře detailní hlukové mapy.
 • Ceny energií neustále rostou. Jaká je energetická náročnost bytových domů na DLOUHÉ LOUCE?


Pokud se o projektu na DLOUHÉ LOUCE hovoří jako o nadstandardním, je to především v důsledku architektonického řešení a využití moderních technologií, které jsou příslibem stabilní hodnoty nemovitosti a vysokého komfortu pro její obyvatele. Energetická náročnost budovy odpovídá moderním standardům dnešních novostaveb. Stěny jsou izolovány minerální vatou. Aby nedocházelo ke zbytečnému ochlazování nebo naopak přehřívání pláště budovy, je její západní stěna opatřena moderními venkovními žaluziemi.

Jak vysoké budou náklady na bydlení v projektu DLOUHÁ LOUKA? V některých novostavbách musí platit majitelé bytů přemrštěné částky za správu objektu…

Náklady na provoz a správu bytových domů na DLOUHÉ LOUCE se zcela jistě nebudou vymykat výši těchto nákladů obvyklé v Českých Budějovicích. Ještě před vznikem budoucího (či budoucích) společenství vlastníků bytových jednotek uzavře developer smlouvu se specializovanou společností na správu budov. Po vzniku těchto společenství si budou moci vlastníci bytových jednotek sami svobodně zvolit svého dodavatele a budou tak mít náklady na bydlení zcela pod svou kontrolou.

Jak je řešena dodávka tepla a teplé vody – lokální kotelnou na plyn nebo elektřinu, nebo formou dodávek od teplárny v Českých Budějovicích?

Dodávky tepla a teplé vody jsou řešeny dodávkou od teplárny v Českých Budějovicích. Tato varianta byla zvolena nejen z důvodů ekonomických (informace o ceně a srovnání s lokální kotelnou na plyn či elektřinu najdete zde), ale také z důvodů komfortu bydlení: obyvatelé domu nemusí řešit pravidelné revize kotlů, mohou využít nonstop havarijního dispečinku a nejsou závislí na dodávce plynu – tedy suroviny, ve které není Česká republika soběstačná.

Je v ceně bytu na DLOUHÉ LOUCE také kuchyňská linka?

Součástí vysokého standardu bydlení je také možnost volby. Nechceme proto limitovat budoucí majitele nemovitostí tím, že jim v ceně bytu dáme tak důležitou a individuální věc, jako je kuchyňská linka. Klientům přinášíme řadu jiných výhod, jejichž přehled naleznete v sekci Partneři.

Jsou v prostorách domu také prostory pro uskladnění kol nebo kočárků?

V každém bytovém domě je kočárkárna a kolárna.

Co vše je součástí kupní ceny, jaké jsou standardy bytů?

Kupní cena bytů je včetně DPH (15%) a zahrnuje dokončení bytové jednotky dle standardu (plovoucí podlahy ve všech místnostech, obložky, dveře, obklady, dlažby v koupelně, sanita – vana, sprchový kout, baterie, umyvadlo, přípojka na pračku, vývody ke kuchyňské lince. Pokud si klient nevybere ve standardu je možné si zaplatit nadstandard a vybrat si dle svého uvážení.

Dodavatelem koupelny je společnost SIKO, České Budějovice, plovoucí podlahy a dveře bude dodávat ČEČETKA, s.r.o.

Jak je zajištěno parkování ?

V přízemí domu jsou umístěné samostatné garáže a dostatek garážových stání. Z garáží je zajištěn přístup přímo do domu a k výtahu.

Jaký je postup při koupi bytu ?

Pokud máte vybraný byt pošleme Vám veškeré podklady včetně rezervační smlouvy předem k prostudování. Mimochodem vše s Vámi rádi projdeme i osobně u nás v kanceláři.

Po podpisu rezervační smlouvy skládáte zálohu ve výši 10% z kupní ceny. Tím máte byt rezervovaný a my s Vámi projednáváme výběr standardu a jsme Vám nápomocni s vyřízením Vaší hypotéky. Rezervační záloha se obvykle skládá do týdne po podpisu smlouvy a započítává se do celkové kupní ceny.

Do 45 ti dnů ode dne podpisu rezervační smlouvy se podepisuje budoucí kupní smlouva jejíž součástí je dále splátkový kalendář a způsob úhrady kupní ceny. Obvykle je nastaven takto :

Při platbě z vlastních zdrojů:

 • 1. Splátka - záloha 10% po podpisu rezervační smlouvy
 • 2. Splátka –  20% 4 měsíce po podpisu rezervační smlouvy
 • 3. Splátka – 20% 8 měsíců po podpisu rezervační smlouvy
 • 4. Splátka - 10% po zapsání prohlášení vlastníka do KN (předpokládaný termín konec roku 2018)
 • 5. Splátka - 40% po kolaudaci (předpokládaný termín konec roku 2019)

 

Při využití hypotéky:

 • 1. Splátka - záloha 10% po podpisu rezervační smlouvy
 • 2. SPlátka - 20% po zapsání prohlášení vlastníka do KN (předpokládaný termín konec roku 2018)
 • 3. Splátka - 70% po kolaudaci (předpokládaný termín konec roku 2019)


Pak už Vás jen čeká převzetí bytu a příjemná starost zařídit si byt dle svého a nastěhovat se. Mimochodem i s výběrem a vybavením kuchyně a dalšího vybavení Vám rádi pomůžeme. V sekci partneři najdete naše smluvní partnery u kterých můžete pořídit vybavení za zvýhodněné ceny.

Byt jako investice:

Kvalitní byt v dobré lokalitě nemusí vždy sloužit pouze k bydlení. Je také ideální cestou, jak investovat a zachovat v dlouhodobém horizontu hodnotu s nízkým rizikem. Díky nízkým úrokovým sazbám hypoték není dokonce nutné vkládat do koupě bytu prostředky odpovídající celé kupní ceně: tržní nájemné v řadě případů převyšuje splátky hypotéky.

Co je Investiční byt ?

Investiční byty jsou bytové jednotky, které vytipovala realitní kancelář jako ideální pro další pronájem. Jedná se především o malometrážní byty o který je nejvíce zájem a které se na další pronájem nejvíce hodí. Odpovídají požadavkům nájemců a nabízejí ideální návratnost investice. Jinými slovy, investice do těchto bytů se investorům nejvíce vyplatí. O výhodnosti nákupu Investičního bytu pro zhodnocení vašich peněz jsme přesvědčeni. O kompletní servis se Vám zdarma postaráme a to od A do Z. zajistíme pro Vás vybavení bytu u našich smluvních partnerů, kompletní montáž všeho co si do bytu vyberete včetně svítidel, nábytku, vybavení koupelen a dalšího. Vybereme pro Vás vhodného nájemníka, sepíšeme nájemní smlouvu, předávací protokol, byt za Vás nájemníkovi předáme a o veškerý další servis se rádi postaráme. Pokud Vám nájemník z nějakého důvodu byt bude opouštět okamžitě za něj zajistíme náhradu.

Jaký je výnos z Investičního bytu?

Velmi zajímavý. Výnos, který nájemci garantujeme, dosahuje až 4,1 % p.a. u nabízených bytů 1+kk. Pro srovnání: průměrný výnos u bezrizikového korunového depozita ve velkých bankách ve výši od 1 do 5 milionů Kč na dobu 5 let se pohybuje přibližně v rozmezí do 1 % p.a.

Uvedený výnos z investice ve výši 4,1 % p.a., který je po dobu 24 měsíců díky garanci nájemného jistý, může být samozřejmě i vyšší, pokud se podaří byt pronajmout za lepších než minimálně garantovaných podmínek. Navíc je třeba počítat s každoročním zhodnocováním nemovitostí a to v průměru o 5% ročně. Za poslední dva roky díky velké poptávce a nevyvážené nabídce dokonce až o 10% ROČNĚ!

Investiční byt na hypotéku? Získáte byt při omezeném investování vlastních prostředků!

Máte volné úspory a nechcete je vázat v méně likvidní nemovitosti? Nebo nemáte dostatek volných zdrojů, ale disponujete stabilně vysokými příjmy a chcete investovat do koupě investiční nemovitosti?

Využijte zvýhodněné hypotéky pro naše klienty od ČSOB a.s. a díky garantovanému nájemnému získáte roční výnos 4,1 % (v případě investičního bytu 1+kk). Zisk ve výši 2% pomáhá umořit splátky hypotéky.

Zaujaly vás Investiční byty? Návod krok za krokem…
 • Kontaktujte nás, rádi vám podáme detailní informace a pomůžeme s propočtem konkrétní výnosnosti vaší investice. Seznámíme vás se všemi výhodami, riziky i podmínkami garance nájemného.
 • Pokud se rozhodnete koupit Investiční byt, čeká vás před jeho zařazením do nabídky realitních kanceláří jeho vybavení. Je třeba počítat minimálně s kuchyňskou linkou s varnou deskou, troubou a digestoří, osvětlením ve všech místnostech a základním zařízením koupelny (světly a zrcadlem). Obvyklý náklad pro vybavení Investičního bytu se pohybuje mezi 50 a 70 tisíci Kč.
 • Po zařazení do nabídky Vám najdeme vhodného nájemníka, kterého si odsouhlasíte. O všechno další se postaráme a Vy jen budete hlídat stav Vašeho účtu.


Předpokládaný výnos u bytů:
1kk – 6500 – 7500,- / měs + energie
1+1 – 7500 – 8500,- / měs + energie
2+kk – 8500 ,- - 10.000,- / měs + energie
3kk – 13 000,- / měs a více + energie

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.